Úvod Služby SEO - optimalizace

SEO - optimalizace stránek pro lepší vyhledatelnost/nalezitelnost

Zobrazit SEO reference

Co je SEO?

SEO - Search Engine Optimization -> optimalizace pro vyhledávače

SEO je zkratkou anglických slov Search Engine Optimization, česky pak v volném překladu optimalizace internetových stránek pro internetové vyhledávače. Jedná se o praktiku, která zahrnuje úpravy struktury a obsahu. Při komplexním pojetí se optimalizace dotkne i celkové prezentace internetových stránek světu (zmínky v diskusích, nejrůznější články se zmínkou o Vaší značce nebo s odkazem a mnoho dalšího). Suma sumárum se jedná o techniku zajišťující zdroj relevatní návštěvnosti z internetových vyhledávačů.

Proč se dělá SEO?

Kvalitně aplikované SEO -> lepší vyhledatelnost relevantními návštěvníky -> vyšší poptávka, konverze, zisk

Kvalitě aplikované SEO Vám pomůže k tomu, aby Váš web byl na relevantní dotazy nalezitelný na předních pozicích internetových vyhledávačů (google.com, seznam.cz, bing.com atd.). Záměr je zřejmý. Pokud jsou Vaše stránky lépe nalezitelné, dostane se na ně více relevatních návštěvníků, a tedy více potenciálních zákazníků. Cílem tedy je, aby Vás našli ideálně všichni lidé, kterým je Váš web určen a mohli projít scénářem, který jste si pro ně přichystali. Ať už se jedná o objednávku v internetovém obchodě, registraci na pořádanou událost, nebo o web šířící povědomí např. o zdravém životním stylu.

Postup SEO - optimalizace:

  1. Analýza klíčových slov - správně zvolená slova a slovní spojení, vzhledem k tomu, co má web propagovat. Cestou není strojově vypsat shluk klíčových slov, ale spíše se zamyslet nad problematikou webu a zkusit uvažovat jaké modelový hledající. Zkrátka a dobře zkusit začít u toho, kdo by měl být naším cílovým návštěvníkem.
  2. Analýza - Zhodnotíme, proč chodí na váš web málo relevatních návštěvníků, proč máte nízký počet objednávek, proč nejste na předních místech vyhledávače - zhodnotíme stávající situaci, popíšeme chyby a navrhneme nová řešení.
  3. Budování zpětných odkazů (linkbuilding) - buduje značku, přivádí relevantní návštěvníky a výrazně napomáhá optimalizaci. Doporučíme Vám, jak na budování zpětných odkazů a již po několika měsících uvidíte Váš web tam, kde jste si ho vždy přáli.
  4. Copywriting – aby Váš obsah měl správnou formu - dobrou čitelnost i čtivost. Zkušený copywriter dokáže napsat text tak, aby se Vašim návštěvníkům dobře četl, byl srozumitelný a motivoval návštěvníka k průchudu Vámi požadovaným scénářem. Náš odborník Vám vytvoří text, který bude brát ohled na vaši cílovou skupinu, prodejnost a atraktivitu webu. Vždy bere v potaz obsah související s psychologií prodeje a formu související s optimalizací - SEO.
  5. Správa SEO - jednorázové věci mívají jednorázové účinky. Vyhledávače sledují Vaši aktivitu na webu. Chcete-li udržet návštěvnost a dále ji ještě trvale zvyšovat, velmi rádi Vám s tím pomůžeme. Kontinuální práci se zákazníky zajišťuje tzv. správa SEO.

Pokud máte zájem o tvorbu webu nebo jeho optimalizaci, kontaktujte nás!

 

Zobrazit SEO reference