Zprávičky

Na 14 dní o trochu mladší RTsoft

Začalo období praxí. Na 14 dní jsme se ujali třech středoškoláků a zkoušíme co vydrží :-). Zatím jsou stateční!

Další, a trochu jiný, workshop

První letošní workshop je za námi. A má význam o něm informovat. Byl totiž zajímavý nejen tématem: JAK NA ČISTÝ KÓD A ŠKÁLOVATELNOU ARCHITEKTURU KÓDU, tak i místem. Využili jsme nově otevřený technologický park TechTower a jeho zajímavé prostory. Návštěvnost byla více než skvělá! Sud piva jen tak tak stačil. Vzdělávání zdar!

WebRace, další akce pro šikovné a nadané studenty – byli jsme u toho

RTsoft byl pyšným partnerem studentského hackathonu Webrace!🤩 Byli jsme na týmové misi v Rokycanech, kde jsme společně s dalšími partnery vytvářeli zadání, hodnotili a odměňovali studenty středních škol, kteří se nebojí změřit své síly v realizaci webu za šibeniční čas 5 hodin.

Naši praktikanti nás milují :-)


Slavíme 1 rok s TRX

Rok tvrdé dřiny a odříkání s naší Anetou. Ale přežili jsme a vytrváme! Slibujeme!

RTsoft nám na Valentýna rozkvetla

Jaký každý rok, i letos si domů naši kluci odnesli růže pro své drahé polovičky. RTsoft ženy byly obdarovány na místě.

Podpořili jsme FAV na dni otevřených dveří

1. února otevřela Západočeská univerzita v Plzni své dveře a vpustila zájemce o studium. My, jakožto partneři Fakulty aplikovaných věd, konkrétně katedry výpočetní techniky a informatiky, jsme potencionálním studentům nabídli své „služby“ v podobě praxí, konzultací a dalších vzdělávacích akcí. Den utekl jako voda. Opět za rok se budeme těšit.

Nemáme o studenty z INFISu strach

Jakým způsobem přistupujeme ke znovupoužitelnosti komponent v našich aplikacích? Jak u nás probíhá na jednotlivých projektech code review? Jak dlouho nám trvá realizace e-shopu nebo informačního systému? Přesně takové otázky padaly při včerejší snídani se studenty z INFIS – Střední škola informatiky a finančních služeb u nás v RTsoft. Zájem o naše technologie, způsob práce a naši firemní kulturu nás mile překvapil. Velkou motivací jim jistě byl i zástupce FAV, Západočeská Univerzita Plzeň, Martin Dostal, který je informoval o oborech, které FAV nabízí a prostředí, která je na ZČU čeká. Dvě hodiny se studenty nás znovu utvrdil, že o naše středoškoláky nemáme obavy. Neztratí se. Ví co chtějí a kam směřují! Jen tak dál!

Byl to náročný, ale velice úspěšný rok

Trochu jsme si zrekapitulovali loňský rok a musím říci, že jsme byli šikovní: uspořádali jsme 4 workshopy pro veřejnost, 2 odborné přednášky pro ZČU, 3x jsme posnídali se středoškoláky, 2 dny a 1 noc jsme strávili se studenty na hackathonu, tmelili jsme se na 4 teambuildizích a nacpali se na 3 firemních snídaních, 2x jsme (se) grilovali na firemní dvoře, na stejném místě jsme se kulturně vyžili při divadle s Cimrmany, pořádně jsme se zapotili na 2 extrémních závodech, 36 hodin jsme si hráli na jogíny :-)a 43 hodin nás dávala naše fyzioterapeutka Pavla dohromady, abychom se zase na vánočním večírku totálně rozbili :-). A to vše jsme zvládli i přesto, že máme tak pekelný šéfy :-)).

Ani letos nechyběly koledy

Ani letos jsme se nezapomněli zapět koledy u vánočního cukroví.

Měli jsme pekelný vánoční večírek


CO – hackathon a my

Byli jsme nedílnou součástí CO-HACKATHONU pořádaného VOŠ a SPŠE Plzeň a SIT Port. Všechny části této dvoudenní akce se propojily v dokonalý celek, který nás přesvědčil, že naši středoškoláci mají budoucnost před sebou a nemusíme se o ně bát! Vše bychom shrnuli do několika pojmů: motivace, velké odhodlání, píle, radost, sebereflexe, přátelství, pokora a hlavně SPOLUPRÁCE. Hrdě se hlásíme k odkazu této velké studentské soutěže a věříme, že to byl jen začátek. Středoškolákům jsme zase jako firma o něco blíže a víme, že to mohou být naši budoucí kolegové. Tedy SPOLUPRÁCI ZDAR!

Martin zase zaválel

Týden po přednášce na univerzitě se přesouváme na workshop k Salzmannům. Téma Sentry přilákalo překvapivě hodně posluchačů. Diskuse byla bohatá, pivo zase jako křen. V únoru 2023 se budeme těšit na další setkání u zajímavého tématu.


Přednášeli jsme na ZČU

Jako každý rok, i letos jsme se stali součástí výuky na ZČU, Fakultě aplikovaných věd. Z přednášky na téma Nette si někteří vysokoškoláci odnesli, za vyplněný kvíz, naše firemní dárky a jeden šťastlivec soudek pívka. Tedy zase za rok!

Dárek z Kolowratových sadů

Soutěž Firma roku, které jsme se i letos zúčastnili, není jen o cenách, ale i o nových vztazích mezi firmami. Dnes jsme od Kolowratovy sady, ovocnářů z předhůří Přimdy a zároveň finalistů soutěže, dostali tekutý dárek v podobě několika litrů Limonád Kolowrat! Děkujeme za předčasného Ježíška a slibujeme, že je brzy vypijeme s láskou a velkou chutí.