Workshopy

Funkcionální programování v PHP

Doba „workshopová“ je tady. Přijďte na náš workshop na téma Funkcionální programování v PHP. U dobrého piva probereme možnosti aplikace funkcionálního programování na pokročilé kolekce v PHP, budeme demonstrovat imutabilitu a prezentovat výhody funkcionálního programování. Vše proběhne v prostorách stylové restaurace U Salzmannů, v salonku v 1. patře. Svou účast raději potvrďte na naše FB či na vitakova@rtsoft.cz.

KDY: 20.10. 2021 18:00 hod., KDE: Salónek u Salzmannů (1. patro) občerstvení zajištěno (mapa)

Rezervace místa je možná přes facebookovou událost, případně na e-mailu vitakova@rtsoft.cz

Tak tedy DORAŽTE! Těšíme se.

Prezentaci si můžete prohlédnout zde.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Funkcionální programování v PHP

GitLab CI a DevOps

Svět se vrací do starých kolejí a my bychom Vám, ještě před létem, rádi dopřáli pěkný workshop. Stále však platí určitá vládní omezení. Co tedy posedět u nás, na firemním dvoře? Pípu máme, něco k snědku taky a hlavně, hlavně pro Vás máme pěkné téma:

GitLab CI a DevOps: Efektivní automatizace procesů při vývoji. Na workshopu se dozvíte, jak si u nás ulehčujeme práci a šetříme si čas využitím CI/CD pro automatizaci následujících oblastí:

  • kontrola kódu pomocí PHPStanu, Nette Testeru, PHP Code Snifferu, Jestu, …
  • build CSS / JS
  • atomické deploye do několika prostředí
  • spouštění e2e testů
  • kontrola správnosti deploye přes post-deploy checky
  • rychlé rollbacky

KDY: 16.6. 2021 18:00, KDE: Lobezská 39, Plzeň (venku na dvoře RTsoftu zde)

Rezervace je nutná:
prostě jen napište DORAZÍM na adresu vitakova@rtsoft.cz. Zajistíme tak dostatečný počet míst a máme Vám kam napsat v případě, že dojde k jakékoli organizační změně. Tak tedy DORAŽTE! Těšíme se.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

GitLab CI a DevOps

Clean code & architecture interní přednáška

Chceme být efektivní a kontinuálně se vzdělávat, pořádáme proto pravidelně interní přednášky. V tomto týdnu nesla přednáška název Clean code & architecture. Byla zaměřena na co nejvíce udržitelný kód a jednoduše modifikovatelný kód v čase a pokryli jsme na ní následující témata: separation of concerns a extrakce kódu, single responsibility princip (první se SOLID principů), oddělování business logiky od aplikační logiky, imutabilita a základy funkcionálního programování. Martin byl skvělý moderátor a nikdo nevyrušoval. Další témata máme v záloze.

Clean code and architecture

Workshop na téma GIT

Přijďte na náš další workshop. Tentokráte téma GIT. Tento verzovací nástroj probereme od základů – vítáni jsou tedy i začátečníci, až po pokročilé techniky a možnosti verzování projektu – na své si tedy přijdou i ti pokročilí. Pívko a občerstvení opět zajištěno. 26. 2. v 18 hod v Beer Factory na viděnou.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Workshop Git

Cesta do RTsoft pravěku, aneb jak při studiu na VŠ založit firmu -⁠ 4.12.2019

Tušíte, jakou cestu musí ujít nadšenec, který chce založit IT firmu v době studií až k momentu, kdy pro něj pracuje 40 programátorů? Netušíte? Tak si přijďte 4.12.2019 poslechnout majitele firmy RTsoft. Dozvíte se zajímavé věci, i se pobavíte.

Plakát

NETTE FRAMEWORK na ZČU -⁠ 27.11.2019

Rok se s rokem sešel a opět máme tu možnost na půdě ZČU říci studentům něco na téma Nette framework. Knihy Dobrovský, MND, Zásilkovna aj, to jsou projekty, které my, RTsoft s.r.o., píšeme v Nette, nejpopulárnějším a nejpoužívanějším frameworku v ČR. Přijďte a dozvíte se více z naší přednášky.

Pokud nejste studenti ZČU, nevadí, napište nám jen zprávu o Vaší účasti, my Vám rezervujeme místo a vysvětlíme cestu. Na konci přednášky soutěž o soudek piva a další ceny. Pište na FB či vitakova@rtsoft.cz.

Plakát

Guardians of the Elastic vol. 2 -⁠ 25.9.2019

Již dlouho očekávané pokračování workshopu na Elasticsearch je za námi. 2. díl se zaměřil na praktické ukázky vyhledávání. Součástí byl i live coding.

Tentokráte v novém prostředí. Děkujeme všem zúčastněným.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Plakát

Testovat či netestovat – 29.5.2019

Přijďte s námi diskutovat u piva o věčném tématu – TESTOVÁNÍ. Představíme si různé způsoby testování a probereme jejich pozitiva a možná úskalí.

Těšíme se na viděnou.

Prezentaci si můžete prohlédnout zde.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Plakát

OOP, Objektový návrh a návrhové vzory

Přáním každého prezentujícího je mít workshop plný posluchačů. To se ve středu 5. 4. 2019 splnilo Standovi na workshopu na téma OOP, objektový návrh a návrhové vzory. Všem díky za účast a případné dotazy. A jak jsme slíbili, posíláme hodnotící dotazník. Každý názor je dobrý! A navíc si ten nejšťastnější z Vás, kterého vylosujeme, užije jeden z našich nejlepších benefitů, hodinovou masáž od profi masérky!


Ohodnoťte náš workshop přes tento dotazník.Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.
Fotka z akce

Životopis a motivační dopis na SŠINFIS

Víte, jak správně napsat CV a motivační dopis? Umíte se připravit na pohovor a obstát? Nejste si jisti? Tak studenti na SŠINFIS už ano! 👏Nechali jsme je při dnešním workshopu nahlédnout i do naší „personální kuchyně“ 🥣.

A jak vy? Nejste si jisti svým životopisem? Tak se na něj mrkneme…? 😉

Fotka z akce

Evoluce deploye od FTP po automatický deploy – 29. 1. 2019

Přijďte na další workshop do Beer Factory. Ukážeme Vám různé způsoby Deploye a probereme jejich klady a zápory od nejjednodušších, které zná téměř každý, až po ty, jež využíváme pro velké projekty, kde si nemůžeme dovolit žádný výpadek!

Občerstvení bude opět zajištěno a diskuse jako vždy vítána! Budeme se těšit.

Prezentaci si můžete prohlédnout zde.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Pozvánka

My a FAV – Přednáška na téma Nette framework – 28. 11. 2018

Knihy Dobrovský, MND aj, to jsou projekty, které my, RTsoft s.r.o., píšeme v Nette, nejpopulárnějším a nejpoužívanějším frameworku v ČR. Přijďte a dozvíte se více z naší přednášky. Pokud nejste studenti ZČU, nevadí, napište nám jen zprávu o Vaší účasti, my Vám rezervujeme místo a vysvětlíme cestu. Na konci přednášky soutěž o soudek piva a další ceny. Drobný dárek pro každého. Pište na FB či vitakova@rtsoft.cz.

Pozvánka

Framework nebo čisté PHP? – 31. 10. 2018

Proběhl další workshop. Opět v Beer Factory v Plzni, 31. 10. 2018, od 17 hod. Téma bylo: „Co přinese použití frameworku oproti čistému PHP?“

Společně jsme hledali výhody/nevýhody použití frameworku. Diskuse byla více než zajímavá a přinesla pro některé mnoho zajímavého.

Občerstvení a pívko následovalo. Jako vždy.

Prezentaci si můžete prohlédnout zde.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Pozvánka

Workshop a grilovačka s Davidem Grudlem – 6. 9. 2018

OPER SOURCE. To bylo téma workshopu s Davidem Grudlem, které pořádal TechHeaven. Byli jsme hlavním sponzorem a bylo to skvělé rozhodnutí.

David Grudl, otec populárních open source projektů, včetně Nette Framework, přednesl co znamená OPEN SOURCE, proč ho používáme, jeho vývoj, pozitiva, negativa a fáze. Grilovačka s ním byla fajnovou tečkou. Fotky hovoří ze vše.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

RabbitMQ – 26. 6. 2018

Měli jste někdy pocit, že ve Vaší aplikaci zdržujete uživatele úkony, které by se daly vyřídit později? Přesně k řešení tohoto problému je určena technologie RabbitMQ, kterou úspěšně používáme na e-shopu knihydobrovsky.cz, který získal ocenění ShopRoku 2017.

Technologii Vám ukážeme na workshopu, který Plzeň ještě neviděla! K tomu Vám naservírujeme guláš a pivo, přímo u nás, ve dvoře firmy RTsoft. Máte jen jednu „povinnost“. Zaregistrovat si své místo a dorazit. Kontakt na Vás využijeme při neočekávané nepřízni počasí a navedeme Vás na náhradní místo konání, zde na Roudné.

Tak přijďte a možná si odnesete nejen králíka :-)).

Prezentaci si můžete prohlédnout zde.
Podklady k workshopu jsou zde.Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

Elasticsearch – 25. 4. 2018

Zajímáš se, či pracuješ v IT? Využíváš, či máš alespoň povědomí o technologii Elasticsearch? My ji používáme na knihydobrovsky.cz (shoproku 2017!) a   chceme se s tebou o to podělit při drinku v Beer Factory.

Náš programátor předvede různé možnosti využití tohoto distribuovaného vyhledávacího nástroje a obhájí, proč zrovna tato technologie. Diskusi se meze nekladou. Počítač nepotřebuješ, postačí dobrá nálada.

Navíc si můžeš před konáním akce zkusit zpracovat jednoduchou úlohu a tím se zařadit do slosování o cenu. Zadání najdeš na GitHubu a po jeho vypracování nám ho pošli na e-mail info@rtsoft.cz.

Prezentaci si můžete prohlédnout zde.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.