Workshopy

Framework nebo čisté PHP? – 31. 10. 2018

Proběhl další workshop. Opět v Beer Factory v Plzni, 31. 10. 2018, od 17 hod. Téma bylo: „Co přinese použití frameworku oproti čistému PHP?“

Společně jsme hledali výhody/nevýhody použití frameworku. Diskuse byla více než zajímavá a přinesla pro některé mnoho zajímavého.

Občerstvení a pívko následovalo. Jako vždy.

Prezentaci si můžete prohlédnout zde.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Pozvánka

Workshop a grilovačka s Davidem Grudlem – 6. 9. 2018

OPER SOURCE. To bylo téma workshopu s Davidem Grudlem, které pořádal TechHeaven. Byli jsme hlavním sponzorem a bylo to skvělé rozhodnutí.

David Grudl, otec populárních open source projektů, včetně Nette Framework, přednesl co znamená OPEN SOURCE, proč ho používáme, jeho vývoj, pozitiva, negativa a fáze. Grilovačka s ním byla fajnovou tečkou. Fotky hovoří ze vše.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

RabbitMQ – 26. 6. 2018

Měli jste někdy pocit, že ve Vaší aplikaci zdržujete uživatele úkony, které by se daly vyřídit později? Přesně k řešení tohoto problému je určena technologie RabbitMQ, kterou úspěšně používáme na e-shopu knihydobrovsky.cz, který získal ocenění ShopRoku 2017.

Technologii Vám ukážeme na workshopu, který Plzeň ještě neviděla! K tomu Vám naservírujeme guláš a pivo, přímo u nás, ve dvoře firmy RTsoft. Máte jen jednu „povinnost“. Zaregistrovat si své místo a dorazit. Kontakt na Vás využijeme při neočekávané nepřízni počasí a navedeme Vás na náhradní místo konání, zde na Roudné.

Tak přijďte a možná si odnesete nejen králíka :-)).

Prezentaci si můžete prohlédnout zde.
Podklady k workshopu jsou zde.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.


Elasticsearch – 25. 4. 2018

Zajímáš se, či pracuješ v IT? Využíváš, či máš alespoň povědomí o technologii Elasticsearch? My ji používáme na knihydobrovsky.cz (shoproku 2017!) a   chceme se s tebou o to podělit při drinku v Beer Factory.

Náš programátor předvede různé možnosti využití tohoto distribuovaného vyhledávacího nástroje a obhájí, proč zrovna tato technologie. Diskusi se meze nekladou. Počítač nepotřebuješ, postačí dobrá nálada.

Navíc si můžeš před konáním akce zkusit zpracovat jednoduchou úlohu a tím se zařadit do slosování o cenu. Zadání najdeš na GitHubu a po jeho vypracování nám ho pošli na e-mail info@rtsoft.cz.

Prezentaci si můžete prohlédnout zde.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.